Вовк Каріна, есе «Мої права – це цінність демократії»

З  самого моменту народження кожна людина має права. Спочатку це правоздатність. Навіть крихітне дитя має право на життя, піклування, медичну допомогу. З часом, коли ми дорослішаєм, наші права збільшуються. Повні права людина набуває у вісімнадцятирічному віці. Вона стає повністю дієздатна.

          З правами я почуваюся захищеною. Я можу вільно висловлювати свою думку, критикувати чи підтримувати різні політичні партії, писати статті чи брати участь у демонстрації . Ніхто не має прав посягати на моє життя, на мою гідність. Я знаю, що отримаю освіту, зможу працювати, одружитися. Зможу вільно крокувати життям у майбутнє, обираючи час для дозвілля, подорожей, наукової роботи чи етнографічної діяльності. Я впевнена, бо маю на це право. Ніхто не зможе права змінити чи скасувати, адже вони захищені основним  законом  нашої держави –Конституцією.

          В житті не все дається легко. Деякі права в нашій державі не завжди виконуються. Не кожна людина знайде підтримку в чиновників, справедливості в суді. Наше з вами завдання – відстояти власні права, встановити в суспільстві справжню демократію, створити добробут, поселити поруч правду і справедливість.

          Я вірю, що незабаром прав у кожної людини стане більше, і всі вони слугуватимуть щастю і добру.